Koncert dyplomowy Justyny Nowak

29 maja w Sali Koncertowej UMFC w Warszawie odbył się się koncert dyplomantów UMFC, w tym naszej drugiej dyrygentki Justyny Nowak. Był to szczególny dzień i dla Justyny, która kończy właśnie studia II stopnia dyrygentury chóralnej, ale również dla nas.

Justyna niemalże od początku roku przygotowywała nasz zespół do tego ważnego dnia. Przekazywała nam swoją wrażliwość oraz estetykę, ale również uczyła zabawy muzyką i improwizacji. Dziś możemy pogratulować naszej Justynce wspaniałego koncertu i podziękować, że mogliśmy stać się jego częścią.

Repertuar, który zaprezentowaliśmy różnił się od tego, który wykonujemy na co dzień. Wykonaliśmy bałkańskie, polskie i wschodniosłowiańskie utwory ludowe we współczesnych opracowaniach. Podczas koncertu wraz z Zespołem Żeńskim zaprezentowaliśmy prawykonanie utworu „Swiaty Jure”, napisanego specjalnie dla naszego zespołu. Stąd kierujemy słowa podziękowania kompozytorce Annie Ignatowicz-Glińskiej.

Dziękujemy również i Wam, wszystkim obecnym na sali. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że był to niezwykły koncert, który chętnie przeżylibyśmy jeszcze raz!

Tekst: Joanna Adamczyk

Zdjęcia: Mateusz Muracki