Premiera płyty “Z Betlejem Nowina”

Chcemy podzielić się Wami naszą pierwszą płytą!

Już 12 grudnia nasze wielomiesięczne starania muzyczne, logistyczne i emocjonalne ujrzą światło dzienne w postaci płyty „Z Betlejem Nowina”. Usłyszycie na niej kolędy z różnych stron świata, m.in. Gruzji, Rumunii i Serbii. Włożyliśmy w przygotowania całe serce i nie możemy się doczekać, aż będziecie mogli zapoznać się z efektami. Mimo, że działamy społecznie, dążymy do najwyższej jakości tego, co robimy. Wydanie płyty to nie tylko zaprezentowanie muzyki cerkiewnej i duchowości prawosławia szerszemu gronu, ale również cegiełka na naszą dalszą działalność.

Płyta będzie dostępna w sklepikach parafialnych i może być wspaniałym prezentem pod choinkę! Jeśli nie będziecie mogli jej znaleźć w swojej parafii, napiszcie do nas – pomożemy.

Wczoraj, wg kalendarza juliańskiego, obchodziliśmy święto Wprowadzenia Bogurodzicy do Świątyni, które rozpoczyna sezon na śpiewanie kolęd. Dlatego mamy dla Was małą niespodziankę, zapowiedź płyty – „W Wyflejemi nowyna” –  kolędę ukraińską w opracowaniu naszej chórzystki i dyrygentki-asystentki Justyny Nowak.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w proces powstania naszego pierwszego albumu oraz partnerom:

Centrum Kultury Prawosławnej im. św. Cyryla i Metodego w Warszawie
Stowarzyszeniu Bractwo Świętego Ognia
Stowarzyszeniu OrthNet
Studio Skala
TAKE

Magdalena Nazaruk-Pieczarka

okładka płyty "Z Betlejem Nowina"